Jak wybrać dobrą aptekę internetową

apteka_internetowa

Apteki internetowe cieszą się coraz to większą popularnością. Jak grzyby po deszczu powstają w sieci nowe sklepy, gdzie w przystępnej cenie można siedząc w domowym zaciszu zakupić medykamenty. Wybór aptek internetowych jest ogromny. Ale skąd wiedzieć, która z nich jest dla nas najlepsza? Kupowanie w sieci leków wiąże się z ryzykiem, którego czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Paczka może zaginąć, zawartość może nie zgadzać się z tym co zamówiliśmy,  czy po prostu możemy paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Aby się ustrzec przed takimi konsekwencjami należy pamiętać o kilku prostych zasadach zakupów przez internet. Przede wszystkim dokonujmy zakupów w dobrych aptekach internetowych. Dobra apteka tzn. taka, która:

  • W czytelnym i widocznym miejscu udostępnia swoje dane kontaktowe. Głównie chodzi tutaj o informacje typu: adres, nr telefonu, NIP, REGON. Tylko rzetelni i wiarygodni sprzedawcy są godni naszego zaufania.
  • Obowiązkowe jest zapoznanie się z regulaminem apteki. W razie wątpliwości zawsze możemy się do niego uciec np. w przypadku roszczeniach swoich praw, które powinny w nim widnieć.
  • Dokonując zakupu w większości skupiamy się na cenie produktu. Ale niech zbyt niska oferta cenowa nas nie zwiedzie (może to wzbudzić podejrzenie, dlaczego cena jest tak absurdalnie zaniżona – może coś nie tak z towarem). Często też występują tzw. ukryte koszty (np. za wysyłkę, pakowanie).
  • Warto jest również poszukać po różnego rodzaju forach czy blogach internetowych opinii o danym sklepie. Ludzie, którzy sparzyli się na pewno zamieszczą tam parę cennych uwag.
  • Postępując zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku z całą pewnością unikniemy niemiłych niespodzianek.